Çağrı Merkezi / WhatsApp Destek: 0850 303 26 00

Moje Çok Amaçlı Reflü Yastığı (Oyuncaklı) Gri Yıldız

129,90 TL
Stok Kodu 2037080
Marka Moje
Ürün Açıklaması
Moje Çok Amaçlı Reflü Yastığı (Oyuncaklı) Özellikleri;


Moje Çok Amaçlı Oyuncaklı Reflü Yastığı
Ürünün Ölçüleri:
65x42x12
Dış Malzeme:
%100 pamuk kumaş
İç Malzemesi:
Sünger
Temizleme Özellikleri:
Kılıfını çıkararak çamaşır makinasında 30 derecede yıkayabilirsiniz.
Hitap ettiği Yaş Aralığı:
0-1 yaş
Bebeğinizin eğlenceli ve rahat vakit geçirmesini sağlayacak oyuncak çubuğu ve oyuncaklara tak çıkar özelliklidir.
Dildeğiniz zaman çıkarabilir sonra tekrar takıp kullanabilirsiniz.
Bebeklerde reflu kapakçığı tam gelişmediği için mide asitleri yemek borusuna kaçar ve bu da sık sık kusmalarına neden olur. Moje Çok Amaçlı Oyuncaklı Reflü Yastığı yatış pozisyonunu ayarlayarak mide asidinin yemek borusuna kaçmasını engeller.Yan yatışlarda beli ve karnını destekleyen yastıkları sayesinde bebeğiniz rahat eder.Yüz üstü yatışlarda verdiği meyil sayesinde midesi rahat eder. Yastık pakete dahildir.
Reflü nedir?

Halk arasında mide yanması ya da mide reflüsü olarak bilinen reflüyü kabaca geri kaçış olarak tanımlayabiliriz. Reflü hastalığı da; mide içeriğinin (salgılar, mide asidi ve gıdaların hazmedilmesini sağlayan pepsin maddesi) yemek borusuna geri kaçmasıdır. Normalde gıdaların yemek borusundan mideye geçmesinden sonra, yemek borusuna geri gelmemeleri gerekir. Ama reflü hastalığında bu düzen bozuluyor. Mideden yemek borusuna doğru olan kaçak, sadece yemek borusunun alt kısmında olduğunda buna gastro-özofageal reflü, gırtlak seviyesine kadar olduğunda larengo-farengeal reflü adı veriliyor.
Bebeklerde de reflü olur mu?
Yetişkin hastalığı olarak bilinir ama aslında tam tersidir. Reflü hastalığı, sanıldığının aksine sadece yetişkinlerde görülmez; hatta daha sıklıkla bebeklerde ve çocuklarda gözlemlenir. Bebeklerde reflünün sık görülmesinin nedeni; gıdaların mideye geçişine izin veren kapakçık mekanizmasının henüz yeterince çalışmıyor olması ve bebeklerin çoğunlukla yatar pozisyonda olup, sıvı gıdalarla beslenmesidir. Bebeklerde reflü konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar da bunlardır.
Bebeklerde reflüye karşı ne gibi önlemler alınabilir? Bebeği reflü olan ailelere uyarı ve önerileriniz nelerdir?
Bebeğin reflüden az etkilenmesi için duruş pozisyonuna çok dikkat etmek gerekir. En doğru pozisyon; yemek yedikten sonra onları karınları üzerine baş yukarıda olacak şekilde yatırmaktır. Ancak bebeklerin çoğu bu pozisyonda durmak istemez ve ağlarlar; bu durumda bebek sırt üstü ve baş ve gövde dik olacak şekilde 45 derecelik açıyla, yukarıda olacak şekilde yatırılabilir. Bu duruş için yatakta kaymayı önleyici ve açı verici yastıklardan yararlanılabilir.
Bebeklerde reflünün belirtileri nelerdir?
Bebeklerin çoğu mama yedikten veya süt emdikten sonra yediklerini çıkarırlar. Bazı bebeklerde bu daha sık ve yoğun olarak görülür. Bebeklerde kusma görülür. Bebekler yediklerini çok sık çıkardıklarında, anne ve babalar telaşlanarak doktora başvurur. Reflü; pek çok farklı belirtiyle kendini gösterdiğinden ve diğer organları da etkilediğinden birçok hastalıkla karıştırılabiliyor. O nedenle bebeklerde reflünün belirtilerini çok iyi bilmek gerekiyor. Tekrarlayan üst solunum yolu iltihapları, geçmeyen ses kısıklıkları, hırıltılar, öksürük gibi solunum yolu belirtilerinde, reflü hastalığı ihtimali düşünülmeli.
Bebeklerde reflüye karşı alınabilecek basit önlemler nelerdir?
Anne ve babalar aşağıdaki önlemleri alırsa; çoğu bebekte ilaca gerek kalmadan reflü tedavi edilebilir:
Bebekleri beslenme sonrası başı yukarıya gelecek şekilde karın ya da sırt üstü yatırmak (yatakta kaymayı önleyici ve istenilen 45 derecelik açıyı sağlayan yastıklar kullanılabilir).
Mümkün olabildiğince anne sütü ile sık sık, az az beslenme.
Bebeğini anne sütü ile besleyen annelerin; kendi beslenmelerinde kafeinli içeceklerden kaçınması ve sigaradan uzak durması
Bebeğin beslenme sonrası gazının çıkartılması.
Mama kullanımında daha koyu kıvamlı özel mamaların kullanılması.
Beslenme sonrası; bebeğin ağlama ve gülme gibi karın kaslarını harekete geçiren ve hava yutmasına neden olan aktivitelerden uzak tutulması.
Kargo, İade/Değişim

Ürünlerin kargo tarafından teslim edilmesi aşamasında kargoların hasar görmemiş olduğunun teyidi sonrası ürünü teslim almanız gerekmektedir. Teslim anında pakette deformasyon görülmesi durumunda kargo görevlisi huzurunda paketin açılarak teslim alınacağını ileterek paketi açınız. Üründe hasar olması durumunda ürünün hasarlı olduğu yönünde kargo firmasının tutanak tutmasını talep ediniz ve tutanağı tutarak kargoyu kabul etmeyiniz. 

Özel üretime konu mobilya vb. ürünler 20 iş günü içinde üretilerek kargolanmaktadır. 

Özel üretime konu mobilya ürünlerde değişim/iade bulunmamakta olup diğer ürünler kullanılmamış, tam ve zarar görmemiş paketleri 14 gün içinde iadesi edebilirsiniz. 

Gönderimler PTT/Mng Kargo ile yapılmaktadır.

Garanti Koşulları

Ürünlerimiz %100 orjinal ve garantilidir.