Çağrı Merkezi / WhatsApp Destek: 0850 303 26 00

Sevi Bebe Kiraz Çekirdekli Gaz Giderici Termal Patik ART-686 Yeşil

249,90 TL
Stok Kodu 2086669
Marka Sevi Bebe
Ürün Açıklaması
Sevi Bebe Kiraz Çekirdekli Gaz Giderici Termal Patik ART-686 Özellikleri;


Bebeklerin gaz sancılarını yatıştırmak için ideal bir üründür.
%100 pamuk, yanmaz dış kumaşlı patiğin içinde doğal kiraz çekirdekleri bulunur ve cırtlı bağlama kayışları ile bebeğin ayağına giydirilerek sabitlenir.
Normal fırında veya mikrodalgada ısıtılarak kullanılır.
Kiraz çekirdekleri ısıyı uzun süre muhafaza eder ve yavaşça dışarı vererek bebeğinizi rahatlatmaya yardımcı olur.
Patik içinden kiraz çekirdekleri çıkarılmadan ısıtılır.
Kiraz çekirdekli patiği, önceden ısıtılmış 120 derece fırında 15-20 dakika ısıtınız.
(DİKKAT ! : Ürün fırında ısıtılırken rezistanslara fazla yakın olursa kumaşta sararma veya kararma görülebilir. Bu nedenle ürünü, fırının en alt rafına yerleştirip, sadece en üst rezistansları açarak ısıtmanızı öneriyoruz.) Kiraz çekirdeklerini nemli tutmak için fırına ısıya dayanıklı bir kapta su koymanızı öneriyoruz.
veya Kiraz çekirdekli patiği, ısı ayarı yapılabilen bir mikrodalgada 340 watt da 2 dakika ısıtınız. (DİKKAT ! : Isı ayarı yapılamayan mikrodalgalar, ürünün aşırı ısıtması nedeniyle ürünü yakabilir.) Kiraz çekirdeklerini nemli tutmak için mikrodalgaya ısıya dayanıklı bir kapta su koymanızı öneriyoruz.
Isınan kiraz çekirdekli patiği bileğinizin iç kısmına koyunuz ve ürünün sıcaklığını kontrol ediniz. Patik çok sıcaksa bir sure soğumaya bırakınız.Patik uygun sıcaklığa geldiğinde bebeğinizin ayaklarına giydiriniz ve cırt bantlarla sabitleyiniz.
(DİKKAT !: Patiği bebeğin ayağına giydirirken bebeğin ayağına çorap veya patikli alt pijama olmasına dikkat ediniz. Patiği doğrudan bebeğin cildine temas ettirmeyiniz. Patiği cırt bantlarla sabitlerken bebeğin ayak bileklerini sıkmadığından emin olunuz.)
Tekrar kullanmadan önce urunu tamamen soğumaya bırakınız.
Gaz Giderici Termal Patik Nedir ve Niçin Kullanılır :
Yeni doğan bebeklerde gaz sancısı veya kolik bilinen bir gerçektir. Soğuk havalarda bu sancı daha da büyür. Gaz sancısı için yüz yıllardır ayak ve karın bölgesine sıcaklığı uzun süre koruyan toprak, sıcak su torbası konduğu bilinir. Sevi Bebe ebevyenlere yardımcı olmak için Gaz Giderici Termal Patiği geliştirdi.
Ürün %100 doğal kiraz çekirdeklerinin , %100 pamuk kumaştan yapılan ve bebeğin ayağından çıkmayacak şekilde tasarlanmış bir patik içerisine konmasından ibarettir.
Neden kiraz çekirdeği ? Çünkü kiraz çekirdeği ısıyı uzun süre içinde tutar . Bebeğinizi rahatlatır.
Nasıl Kullanılır : Patik , içinden kiraz çekirdeğini çıkarmadan,120 derece fırında 15 dakika tutulur. Ürünü bebeğe giydirmeden elinizi yakmadığından emin olunuz! (Çünkü bazı fırınların termostatları doğru göstermeyebilir) . Bebeğin ayağına patik giydirilir. Patik kullanılan ortamın sıcaklığına bağlı olarak 20-30 dakika sıcak kalacaktır.
Tavsiyemiz fırının en altına konup sadece üst rezistansların açılmasıdır.
Kumaş fırında yanmaz mı ? Kumaşlar boya ve sanfor aşamasında 250 derece civarında ısı işlemine tabii tutulmaktadır. Ancak bazı fırınlar dar olup termostatları doğru göstermeyebilir. Eğer ürün rezistansa yakın konulmuşsa kumaş çok yüksek ısıya maruz kalır ve sararma hatta kararma olabilir. Bu nedenle tavsiyemiz ürünü en alta koyup sadece üst rezistansı açmanız şeklinde olacaktır. (ALT REZİSTANS AÇILMAMALI)
Mikrodalgada ısıtabilir miyiz? Yalnızca ısı ayarı yapılabilen mikrodalgalarda 340 watt da 2 dakika ısıtılabilir. (Urunu bebeğe giydirmeden önce elinizle ısıyı kontrol ediniz, urun elinizi yakmıyor ise bebeğe giydiriniz.)
Isı ayarı yapılamayan mikrodalgalar ürünü yüksek ısıya maruz bırakacağından üründe yanma meydana gelebilir.
Bu konuda sorumluluğu almıyoruz. Ayrıca, kısa sürede ısınan erken soğur. Bu nedenle fırın tercihimizdir.
Nasıl Yıkanır ? Kiraz çekirdeğinin ıslanmamasında yarar var. Bu nedenle yıkama tavsiye etmiyoruz. Zaten ısıya maruz kaldığı için steril olacaktır.
Nasıl Saklanır? Organik ve doğal bir ürün olduğu için nemden etkilenebilir. Kullanmadığınız süre içerisinde ayda bir ısıtılması halinde bu sorun yaşanmaz.
DİKKAT! : Ürünü kullanmaya başlamadan önce mutlaka talimatları okuyunuz ve ısıtma sürelerine uyunuz.
Kargo, İade/Değişim

Ürünlerin kargo tarafından teslim edilmesi aşamasında kargoların hasar görmemiş olduğunun teyidi sonrası ürünü teslim almanız gerekmektedir. Teslim anında pakette deformasyon görülmesi durumunda kargo görevlisi huzurunda paketin açılarak teslim alınacağını ileterek paketi açınız. Üründe hasar olması durumunda ürünün hasarlı olduğu yönünde kargo firmasının tutanak tutmasını talep ediniz ve tutanağı tutarak kargoyu kabul etmeyiniz. 

Özel üretime konu mobilya vb. ürünler 20 iş günü içinde üretilerek kargolanmaktadır. 

Özel üretime konu mobilya ürünlerde, hijyen sebebiyle iç giyim ürünlerin ve saklama koşullarının sağlanması konusunda sıkıntı olabilecek ve diğer alıcıların sağlığını etkileyebileceği için "Bebek Mamaları" kategorisi alıtında bulunan mama vb. gıda ürünlerinde değişim/iade bulunmamakta olup diğer ürünler kullanılmamış, tam ve zarar görmemiş paketleri 14 gün içinde iadesi edebilirsiniz. 

Garanti Koşulları

Ürünlerimiz %100 orjinal ve garantilidir.